3. jaan 2025

Veebinar "Kuidas tehisintellekti abiga e-kursust luua?"

See seminar on loodud just selleks, et aidata sul mõista, kuidas AI tööriistadega luua e-kursus, mis teenib sulle raha korduvalt. Saad realistliku ülevaate vajalikest sammudest ja praktilisi nippe, kuidas vältida alustajate vigu.

Hetk õppimiseks, kuidas oma teadmisi ja kogemusi muuta kasumlikuks e-kursuseks. Teemad, mida arutame, aitavad sul teha õigeid otsuseid ja alustada oma teekonda e-kursuste maailmas.

E-kursuse loomine on suurepärane võimalus jagada oma teadmisi, luua passiivset sissetulekut ja töötada asukohast sõltumatult.

💡 Mis veebiseminaril ees ootab?
  • Kuidas leida oma teadmistes see, mis on teistele väärtuslik?
  • E-kursuse loomise samm-sammuline juhend – alustades ideest ja lõpetades turundusega.
  • Praktilised näited, tööriistad ja inspiratsioon edulugudest.
👉 Pikemalt lugemiseks klõpsa postituse pealkirjal või lingile "Lisateave" 👇
Kooli haridustehnoloogina pigem olin huvitatud erinevatest infokildudest, mida saaks õppetöös kasutusse võtta. Tuleb tõdeda, et Chat GPT on põhiline abimees, kellelt küsida või arutleda, kuidas oma e-kursus (töökava) üles ehitada. Lisaks on veel mõned soovitused, mis jäid silma/kõrva. Loomulikult propageerin tasuta versioone:

👉 trends.google.com ehk avasta, mida maailm või täpsemalt Eesti praegu otsib.
Katsetan kogu maailma vaates otsinguga ja otsinguterminiks, nt AI courses (kasutada inglisekeelset sisestust) viimase 5 aasta jooksul.

Graafik näitab tõusutrendi  huvipiirkonnad: seotud teemad:

Võimalus uurida, kui suur otsingumaht on tekkinud teema vastu, mida otsingusse sisestasid.

LISAKS! Kui küsida nt ChatGPT'lt, miks antud trend on praegusel hetkel tõusutel või nö populaarne?
Siis vastuseks annab, et 
  1. Tehnoloogia kiire areng ja nõudlus oskuste järele
    Tööjõuturu nõudlus: Tehisintellekti ja masinõppe oskused on muutunud väga nõutuks paljudes valdkondades, alates IT-st ja tervishoiust kuni turunduse ja logistika sektoriteni.
    Innovatsioonitehnoloogia: AI on osa tuleviku võtmetehnoloogiatest, nagu autonoomsed autod, robootika, ja loomulik keele töötlus, mistõttu paljud inimesed soovivad õppida ja kasutada seda oma karjääri edendamiseks.
  2. Juurdepääsetavus ja paindlikkus
    Veebiplatvormid: Platvormid nagu Coursera, Udemy ja Eesti enda haridusplatvormid (näiteks Tartu Ülikooli avatud kursused) teevad õppimise lihtsaks ja taskukohaseks igal ajal ja igas kohas.
    Mitmekesisus: Kursused on kättesaadavad erinevatele tasemetele – alustajatele, edasijõudnutele ja spetsialistidele.
  3. AI-d igapäevaelus ümbritsevate rakenduste levik
    Praktiline kasutus: AI on juba osa igapäevaelust, nagu nutikad assistendid (nt Alexa ja Siri), soovitussüsteemid (Netflix, Spotify), ja e-kaubanduse personaliseerimine.
    Teadlikkuse tõus: Inimesed soovivad mõista, kuidas neid tehnoloogiaid arendatakse ja kuidas need mõjutavad nende elu.
  4. Kodune ja rahvusvaheline tugi
    Eesti kui digiriik: Eesti on tuntud oma e-riigi lahenduste poolest, mistõttu AI-alane haridus on kooskõlas riigi tehnoloogiaarengu strateegiaga.
    Euroopa Liidu toetus: EL rahastab ja toetab AI alaseid teadus- ja arendusprojekte, mis motiveerib õppijaid olema selles valdkonnas aktiivsed.
  5. COVID-19 pandeemia mõju
    Pandeemia ajal muutusid veebikursused populaarsemaks, kuna need pakkusid võimaluse arendada oskusi kodust lahkumata. See harjumus on jäänud püsima ka pärast pandeemia lõppu.
  6. Tasuta ja taskukohased võimalused
    Paljud veebikursused pakuvad tasuta sisu või taskukohaseid sertifikaate, mis teeb AI õppe kättesaadavaks laiale publikule.
👉 Samuti saad Perplexity AI anda Sulle vastuseid, kas Sinu kursuse vastu võib olla huvi? Võimalus katsetada Perplexity veebilehel

👉 NotebookLM on AI-põhine uurimistöö ja kirjutamise assistent, kes töötab kõige paremini teie üleslaaditud allikatega:
  • Lae oma dokumendid üles ja NotebookLM vastab üksikasjalikele küsimustele või avaldab olulise statistika
  • Loo keerulisest materjalist lihtsasti mõistetavaid dokumente, nagu KKK või ülevaatedokumendid
  • Lisa märkmikusse peamised allikad ja jagage seda oma organisatsiooniga, et luua oma tiimile teadmiste baas
Näiteks lae kõik oma materjalid (dokumendid, veebilehed, youtube jne), mida soovid analüüsi kaasata ja lase nende põhjal AI'l võrrelda vms. Üles on võimalik laadida kuni 20 dokumenti.

Praktiline tegevus: lae 2 raamatut ja esita AI'le küsimus: "Too  välja 3 põhipunkti, mis lisatud raamatutes kattuvad omavahel?"
Tulemus: AI toob välja võrdlused ja lisab juurde ka viited raamatutest, kus on antud kattuvad kohad võetud.

Miinuseks: keskkond ei salvesta vestlust nagu teeb seda ChatGPT. Kui soovid vestlust salvestada, vajuta nupul "Salvesta märkmetesse"

👉 Kõnesünteesid - veebilehel kleebid oma teksti ja salvestad selle helifailina oma seadmesse
Kuni 1500 tähemärki pikka teksti kleebi tekstikasti. Vali kasutaja, kes loeb sisestatud teksti ette. Kui vaja, muuda rääkimise tempo ja "Räägi". Kõik sobilik, lae helifail oma seadmesse


Vali variant, mida soovid teha, nt tekst kõneks. Vali eesti keel ja hääl. Scripti lisa tekst või vali seadmest fail, kus on eelnevalt tekst juba sisestatud. "Create audio" loob helifaili, mida eelnevalt saad kuulata või kohe salvestada oma seadmesse. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar