27. nov 2024

Veebiseminar "Ideid tundideks: inimaru ja tehisaru võimalused"

28. novembril toimus tasuta veebinar, mis toimus Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi ja Telia ühise algatuse Digimentorid raames.

"Tehisaru loob uusi võimalusi, kuidas erinäolistele õppijatele põnevaid ja personaliseeritud õpiülesandeid disainida. Samuti saavad suurte keelemudelite põhised tööriistad olla abiks õpetajatöö bürokraatilikuma osaga. Praktilise iseloomuga seminaris katsetamegi AI võimalusi, millest õpetajatele võib rohkelt abi olla."

Üritusest lähemalt Facebookis: https://www.facebook.com/events/1124731739355656
Koolitaja: Tartu Ülikooli meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel

Rohkem kui 50 ideed, kuidas digimeediapädevuste õpet tundidesse lõimida, leiate algatuse veebilehelt meedia.ut.ee

👉 Pikemalt lugemiseks klõpsa postituse pealkirjal või lingile "Lisateave" 👇

25. nov 2024

veebinar: Canva kui võimas ja mugav disainitööriist

25. novembril toimus veebinar "Canva ABC" teemal.


“Canva on võimas disainitööriist, mis on viimasel ajal läbinud suured muutused! Tule ja vaata, mis on täpsemalt muutunud ning millised on selle programmi võimalused!” ja oodatud oli kõik huvilised.

Koolitajaks on Maria, kes lõpetas Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini osakonna ning õpib Tartu Ülikoolis kunsti- ja ettevõtlusõpetajaks. On vabakutseline disainer ning õpetab koolis graafilist disaini.

Koolitusel näidati samm-sammult, kuidas luua Canva keskkonnas plakatit, lühivideot, sotsaalmeedia postituseks pilti jm pisistegevusi, nt. pildi töötlemine. Iga tegevusega jagati soovitusi ning seletusi.

Veebinari salvestus Facebook lehel:
www.facebook.com/61563439180391/videos/1317127472804259

24. nov 2024

e-tund 10.-12. klassile "Kuidas astuda vastu küberkiusajatele ja veebiräuskajatele?"

25. novembril toimus gümnaasiumi õpilastele Tagasi Kooli raames Maria Murumaa-Mengel ja Maarja Punaki poolt läbi viidud e-tund "Kuidas astuda vastu küberkiusajatele ja veebiräuskajatele?".


Kui kaua läheb internetis skrollides aega, et sattuda lugema mõnda väga negatiivset ja halvustavat kommentaari? Kuidas on läinud nii, et tigedus ja ärapanemine on digiplatvormidel pigem norm? Sellel korral hakkame e-tunnis rääkima veebikommunikatsiooni normidest, kust häda korral abi otsida ja kuidas ise veebimaailma paremaks luua. Külla tulevad Maria ja Maarja, kes tutvustavad mitmeid avalikke ja privaatseid strateegiaid, mille laiem eesmärk on hoida inimesed veebisuhtluses võimalikult terve ja toetatuna.
👉 Pikemalt lugemiseks klõpsa postituse pealkirjal või lingile "Lisateave" 👇